KONSTRUKCJA ODZIEŻOWA

Szablony odzieżowe przygotowujemy ręcznie lub w programie CAD. Te robione tradycyjnie realizujemy na szarym papierze, jednak jest też możliwość przeniesienia ich na papier termotransferowy, taki na jakim drukowane są te z plotera.

Szablon krawiecki jest niezbędny, do uzyskania wykrojów materiałowych, z których zszywamy określony model odzieży. Aby go wykonać najpierw pobieramy określoną miarę na jaką ma być uszyte ubranie, lub korzystamy z gotowych tabel z rozmiarami. Następnie przechodzimy do obliczeń. Po uzyskaniu szablonu wyjściowego możemy modelować w celu uzyskania określonego fasonu odzieży. Modelowanie robimy na płasko (na papierze) lub przestrzennie ( bezpośrednio na tkaninie na manekinie).

 

SZABLONY KRAWIECKIE

Realizacja szablonów krawieckich może odbywać się na podstawie dostarczonych przez klienta szkiców, rysunków, fotografii, istniejącego promodelu odzieży lub formy krawieckiej. Współpracę z klientem rozpoczynamy od konsultacji, na której to konstruktor odzieży przeprowadza wywiad, w którym zbiera wszelkie niezbędne informacje potrzebne do wykonania promodelu. W zależności od życzeń klienta otrzymuje on szablon odzieżowy w formie cyfrowej w pliku lub fizycznie na papierze. Nad promodelem pracujemy w naszej wzorcowni do czasu aż klient w pełni nie będzie usatysfakcjonowany z efektów. Taki gotowy promodel jest kierowany do szwalni gdzie odbywa się odszycie całego nakładu. Tworzenie wzorcowego modelu, mając na miejscu materiał oraz dodatki nie zajmuje więcej niż 2-3 dni robocze. 

 

KONSTRUKCJE ODZIEŻOWE W SZWALNI WARSZAWSKIEJ KROK PO KROKU:

  1. Szablony odzieżowe przygotowujemy ręcznie lub na życzenie klienta w programie CAD. Te robione tradycyjnie realizujemy na szarym papierze, jednak jest też możliwość przeniesienia ich na papier termotransferowy, taki na jakim drukowane są te z plotera.
  2. Realizacja szablonów krawieckich może odbywać się na podstawie dostarczonych przez klienta szkiców, rysunków, fotografii, istniejącego promodelu odzieży lub formy krawieckiej.
  3. Współpracę z klientem rozpoczynamy od konsultacji, na której to konstruktor odzieży przeprowadza wywiad, w którym zbiera wszelkie niezbędne informacje potrzebne do wykonania promodelu. W zależności od życzeń klienta otrzymuje on szablon odzieżowy w formie cyfrowej w pliku lub fizycznie na papierze.
  4. Nad promodelem pracujemy we wzorcowni, do czasu aż klient w pełni nie będzie usatysfakcjonowany z efektów. Gotowy promodel kierowany jest do szwalni, gdzie odbywa się odszycie całego nakładu. Tworzenie wzorcowego modelu, mając na miejscu materiał oraz dodatki zajmuje ok 2-3 dni robocze. W sezonie czas oczekiwania może się nieco wydłużyć jednak warto jest czekać:)